شهرک یک حریق و یک انفجار را پشت سر گذاشت

مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد از کنترل و اطفاء یک انفجار و یک حریق در دو نقطه از شهرک صنعتی اشتهارد خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد «مجید ثاقبی» ضمن اعلام این خبر گفت: عصر امروز حریقی در انبار یک واحد صنعتی تولیدکننده ایزوگام، مواد اولیه قیر، گازوئیل، نفت و مازوت در بلوک ۲۳ شهرک صنعتی اشتهارد رخ داد که به سرعت نیروهای امدادی، ایمنی و آتش نشانی شرکت خدماتی در محل حاضر شده و به انجام وظیفه پرداختند.

«ثاقبی» تصریح کرد: در ادامه با اداره برق، اورژانس و ستاد مدیریت بحران استان نیز هماهنگی های لازم صورت گرفت که در نهایت حریق مذکور در کمال دقت، کنترل و بدون خسارت جانی اطفاء شد.

 

مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد ادامه داد: همزمان با کنترل این حریق، گزارش دیگری از یک واحد صنعتی تولید وکس و مواد پتروشیمی واقع در بلوک ۱۹ مبنی بر انفجار مخزن حاوی گاز واصل شد که واحد HSEE شهرک و پرسنل ایمنی و انتظامات به محل اعزام شدند؛ که اتفاق مذکور بدون حضور پرسنل آتش نشانی مدیریت شد. هر چند واحد آتش نشانی آمادگی رسیدگی به هر دو سانحه را به صورت همزمان داشت.

وی خاطر نشان کرد: از جمله  شاخص ترین دلایل حریق و اتفاقات ناگوار این چنینی در بخش صنعت، بی احتیاطی و نا آگاهی پرسنل واحدهای صنعتی حین انجام کار و تعمیرات است که متاسفانه بدون نظارت و کنترل انجام می شود.

 

 

بنا به گفته این مقام مسئول، آموزش و معرفی ریسک و خطرات موجود در مجموعه صنعتی، مدیریت ریسک و بهبود کیفیت عملکرد مجموعه، آموزش و الزام مسائل ایمنی حین کار، آموزش و آگاهی تمامی پرسنل در زمان وقوع حوادث و مدیریت بحران، شناخت کامل پروسه تولید و آگاهی نسبت به ماهیت مواد موجود، شناخت نقاط پر خطر، توجه مدیریت به دلایل بروز حادثه از جمله موارد ایمنی در نقاط مرتفع یا دور از دسترس مجموعه یا سیم کشی برق و نقاط قرارگیری تابلوها و سیستم برقی مجموعه، تجهیز مجموعه به سیستم های اعلام و اطفاء حریق از جمله مواردی است که واحدهای تولیدی باید در راستای ایمنی بیش از پیش خود مدنظر قرار دهند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *